1. HABERLER

  2. YEREL HABERLER

  3. Büyükşehir’e Dev Yatırım Bütçesi
Büyükşehir’e Dev Yatırım Bütçesi

Büyükşehir’e Dev Yatırım Bütçesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 yılı mali bütçesi, 2 milyar 375 milyon TL olarak belirlendi.

A+A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 yılı mali bütçesi, 2 milyar 375 milyon TL olarak belirlendi. CHP ve MHP'li üyelerin ret oyu kullandığı mali bütçe, AK Parti'li üyelerin "evet" oyuyla kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kasım ayı üçüncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç başkanlığında yapıldı. Ankara Yolu'ndaki yeni belediye binası meclis salonunda gerçekleşen oturumda, Büyükşehir Belediyesi'nin 2017 yılı mali bütçesi oylandı. Büyükşehir Belediyesi Mali İşler Daire Başkanı Cavit Çalı, toplantı içerisinde bütçe kararnamesini okuyarak meclis üyelerini detaylar hakkında bilgilendirdi. Yapılan oylamada, CHP ve MHP parti grupları gelirler için "evet" giderler için de "hayır" oyu kullandı. AK Partili üyeler, 2017 mali yılı bütçesi için "evet" oyu vererek, tasarının oy çokluğuyla meclisten geçmesini sağladı.

Başkanvekili Atilla Ödünç, 2017 bütçesinin hayırlı olmasını diledi. Bütçede gelirlerin 2 milyar 195 milyon TL olarak belirlendiğini kaydeden Ödünç, giderlerin de 2 milyar 375 milyon TL olarak öngörüldüğünü ifade etti. Aradaki 180 milyon TL'lik farkın borçlanma yoluyla giderileceğini ve bütçe dengesinin tam anlamıyla sağlanacağını belirten Ödünç, alınan kararların hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Aralık ayı üçüncü oturumundan evvel BUSKİ'nin 2017 yılı bütçe toplantısı da yapıldı. BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı'nın meclis üyelerine bilgi verdiği toplantıda, kurumun 2017 gelir bütçesi 1 milyar 80 milyon, gider bütçesi de 1 milyar 185 milyon TL olarak açıklandı. Aradaki 550 milyon TL'lik farkın bankalar yoluyla borçlanma yapılarak giderileceği kaydedildi.

Büyükşehir’e Dev Yatırım Bütçesi

Büyükşehir’e Dev Yatırım Bütçesi

İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.