1. HABERLER

  2. YEREL HABERLER

  3. Kayseri’de 2016 Yılında İnsan Hakları İhlali İle İlgili 3 Şikayet Oldu
Kayseri’de 2016 Yılında İnsan Hakları İhlali İle İlgili 3 Şikayet Oldu

Kayseri’de 2016 Yılında İnsan Hakları İhlali İle İlgili 3 Şikayet Oldu

İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri, İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası dolayısıyla Kayseri Valisi Süleyman Kamçı'yı ziyaret etti.

A+A-

İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri, İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası dolayısıyla Kayseri Valisi Süleyman Kamçı'yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kamçı, "Kayserimizde insan hakları ihlaliyle alakalı fazla bir şey çıkmıyor" dedi.

İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri, İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası dolayısıyla Kayseri Valisi Süleyman Kamçı'yı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Vali Kamçı ziyaret öncesinde İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Burada bir konuşma yapan Vali Kamçı, Kayseri'de insan hakları ihlaliyle ilgili fazla şikayet olmadığını söyledi. Kamçı, "Kurulumuz, insan hakları ihlalleriyle alakalı müracaatları değerlendiriyor. Çok şükür Kayserimizde insan hakları ihlaliyle alakalı fazla bir şey çıkmıyor. Çünkü olmuyor. Bu da güzel bir şey. İnşallah hiç olmaz. İnsan haklarının dünyanın hiçbir yerinde ve ülkemizde ihlal edilmemesi en büyük temennimizdir. Devletlerin varlığı, sürekliliği ve insan haklarının en iyi olması için çalışılıyor. 15 yıldır AB'ye üye olma anlamında Türkiye'de birçok değişiklikler oldu. Bunların hepsinin yapılması ama biz AB'ye üye olalımdan daha çok insan haklarımızın hak ettiği seviyeye ulaşmasıyla alakalıdır. Ben buna inanıyorum. Bu anlamda herkes üzerine düşen görevi yapıyor. İnsan hakları dünyanın her tarafından halledilmiş bir problem değildir ama her geçen gün bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. İllerde de birkaç yıl önce bu kurullar kuruldu. Amaç, insan haklarının ihlal edilmemesi ve insanların haksızlığa uğramamasıdır" ifadelerini kullandı.

Kayseri Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürü Necla Yiğit de, 2016 yılı içerisinde insan hakları ihlaliyle ilgili olarak 3 tane şikayet alındığını ve bu şikayetlerin araştırıldığında insan hakları ihlalinin olmadığını belirtti.

Kayseri’de 2016 Yılında İnsan Hakları İhlali İle İlgili 3 Şikayet Oldu

Kayseri’de 2016 Yılında İnsan Hakları İhlali İle İlgili 3 Şikayet Oldu

İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.