1. HABERLER

  2. YEREL HABERLER

  3. Kırklareli Üniversitesi’nde Kariyer Merkezi Açıldı
Kırklareli Üniversitesi’nde Kariyer Merkezi Açıldı

Kırklareli Üniversitesi’nde Kariyer Merkezi Açıldı

"Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli ile Kariyer Hizmetleri Verilmesi için Teknik Destek Projesi" kapsamında Kırklareli Üniversitesi'nde Kariyer Merkezi'nin açılışı...

A+A-

"Çok Paydaşlı Ortaklık Modeli ile Kariyer Hizmetleri Verilmesi için Teknik Destek Projesi" kapsamında Kırklareli Üniversitesi'nde Kariyer Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye ve Avrupa Birliği'nin ortak finansörlüğünde, Trakya Kalkınma Ajansı öncülüğünde Kırklareli Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi işbirliğiyle gençlerin işgücü piyasasına katılımını destekleyerek istihdamın artırılmasına yönelik oluşturulan TrakyaKAriyer projesi kapsamında Kırklareli Üniversitesi'ne Kariyer Merkezi açılış programı düzenlendi.

Rektörlük Kültür Merkezi'nde yapılan etkinliğe, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Rektör Yard. Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, kurum müdürleri, akademik personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

"Trakya'da öğrenim gören öğrenciler Kırklareli'nde Edirne'de ve Tekirdağ'da iş bulabilsin istedik"

Proje hakkında bilgi veren Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, "Bölge üniversitelerimizde öğrenim gören öğrencilerimizle sanayiciyi bir platformda buluşturan ve bunu üç ilde yapan bir model bulunmamaktadır. Üç ilin kalitesini, potansiyelini aynı çatı altında topladık. Trakya'da öğrenim gören öğrenciler Kırklareli'nde Edirne'de ve Tekirdağ'da iş bulabilsin istedik. Ajansımız öncülüğünde Kırklareli, Namık Kemal ve Trakya Üniversitelerimizle işbirliği halinde hayata geçirdiğimiz TrakyaKAriyer projesiyle gençlerin iş gücü piyasasına katılımlarını destekleyerek bölgemizde istihdamın artırılmasına katkı sağlamayı hedefledik" dedi.

Proje Takım Lideri Geoffrey Fieldhouse ise, Kariyer Merkezi hizmetlerinin sunumu ve proje kapsamında oluşturulan web portalının tanıtımını yaptı. Açılış konuşmalarının ardından Kırklareli üniversitesi Rektörlüğü binasında yer alan Kariyer Merkezi Bilgisayar Eğitim Laboratuvarı ve diğer bölümlerin açılışı yapıldı.

Lider Geoffrey Fieldhouse'nin etkinlik sonunda Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İskender Gümüş, Arel Üniversitesi Erasmus+ Maganeri Mehmet Çetinkaya, Kalekim HR Directorü Hüseyin Bayıroğlu, Kalekim HR Manager Uğur Mihçi, Schneider Vice President Turkey Central Asia Directorü İran Ayşe Özdemir" sunumlarından dolayı plaket vermesiyle sona erdi.

Kırklareli Üniversitesi’nde Kariyer Merkezi Açıldı

Kırklareli Üniversitesi’nde Kariyer Merkezi Açıldı

İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.