Ağrı’da ‘Mobil Gençlik Merkezi Projesi’

Ağrı’da ‘Mobil Gençlik Merkezi Projesi’

Ağrı Gençlik Merkezi tarafından faaliyete geçirilen "Mobil Gençlik Merkezi Projesi" kapsamında, 16 ayrı branşta düzenlenen etkinliklere gençler ve öğrenciler...

Ağrı Gençlik Merkezi tarafından faaliyete geçirilen "Mobil Gençlik Merkezi Projesi" kapsamında, 16 ayrı branşta düzenlenen etkinliklere gençler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi tarafından yürütülen, boks, okçuluk, voleybol, sokak tenisi, mini golf, satranç, hat sanatı, langırt, basketbol, futbol, halk oyunları, matrak ve çocuk oyunları gibi etkinlikler gençlerle buluşturuldu. Mobil Gençlik Merkezi projeleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca sunulan hizmetlerden yararlanma imkânı bulamayan ya da yeterince yararlanamayan gençlere bu hizmetlerin yerinde sunulması amaçlandı. Sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülecek Mobil Gençlik Merkezi Projeleri, gençlere sadece bir mobil aracın taşıyabilecekleri ile sınırlı bir takım hizmetlerin ulaştırılacağı projelerin ötesinde bir proje türü olarak tasarlandı.

Mobil araç ile köy, ilçe ya da merkezdeki okullarda, sanayi bölgelerinde, yerleşim yeri meydanlarında, avm'lerde ve benzeri mekânlarda bir takım etkinlikler (kitap dağıtımı, satranç turnuvası, sportif etkinlikler, önemli günlere ilişkin etkinlikler vb.) düzenlenmesi, uzak mahallerde ikamet eden özellikle dezavantajlı gençlerin katılacağı sportif, kültürel, eğitsel ve sanatsal etkinliklerin de düzenlenmesi ya da bu gençlerin gezi, kamp, sinema vb. etkinliklere katılımının sağlanması hedefleniyor.

Proje kapsamında merkez Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Kuva-i Milliye İlkokulu öğrencileri Mobil Gençlik Merkezi etkinlikleri ile buluştu. Gençlik Liderleri yönetiminde farklı branşlarda gönüllerince eğlenen öğrenciler, projeden memnun olduklarını belirttiler.

Ağrı’da ‘Mobil Gençlik Merkezi Projesi’

Ağrı’da ‘Mobil Gençlik Merkezi Projesi’

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.