Aile Hekimliği Ödeme Ve Sözleşme Yönetmeliğine Ortak Tepki

Aile Hekimliği Ödeme Ve Sözleşme Yönetmeliğine Ortak Tepki

Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları, Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği ile ilgili basın açıklaması yaparak, sivil toplum örgütlerinin katılımıyla daha adil ve uygulanabilir bir yönetmelik hazırlanmasını talep etti....

Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları, Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği ile ilgili basın açıklaması yaparak, sivil toplum örgütlerinin katılımıyla daha adil ve uygulanabilir bir yönetmelik hazırlanmasını talep etti.

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN), Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu (ASEF), Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası (BDS), Genel Sağlık İş, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD) ve Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası’nın (TÜRK SAĞLIK SEN) katılımıyla yapılan ortak basın açıklamasını, AHEF 2. Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkan Yardımcısı Dr. Hacı Yusuf Eryazgan okudu.

Tüm STK’larla Adil ve Uygulanabilir Bir Yönetmelik Hazırlanmalı

Açıklamada Beş yıldır masada olan, her geçen yıl hak kayıplarının görmezden gelindiği gerçeğine rağmen büyük bir beklentiyle, vaatlerle hak kayıplarını gidereceği söylenen Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği 30 Haziran 2021 tarihinde yayımlandığı ifade edildi.  Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliğinin yer alan bazı düzenlemelerle özlük ve mali haklarda kayıplar yaşanacağı, aile hekimlerinin iş güvenceleri, cezalar ve yasaklarla çalışanları mağdur edeceğinin altı çizildi. Basın açıklamasında ödeme ve sözleşme yönetmeliğinin bir an önce geri çekilmesi istendi. Daha adil ve uygulanabilir bir yönetmeliğin tüm STK’larla birlikte hazırlanarak çıkarılması talep edildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.