Asr Suresi Kaçıncı Cüz Kaçıncı Sayfada

Asr Suresi Kaçıncı Cüz Kaçıncı Sayfada

Asr suresi kaçıncı cüz kaçıncı sayfada, Asr suresi ne zaman okunur, faziletleri nelerdir? Asr Suresi Arapçası, Asr Suresi Türkçe Okunuşu ve meali haberimizde.

Asr suresi 30.cüzde 601. sayfadadır. Mekke döneminde inmiştir ve 3 âyettir. Asr suresi adını birinci ayette geçen zaman, çağ, ikindi vakti gibi anlamlara gelen Asr kelimesinden almıştır. Asr suresinin faziletleri, arapçası, türkçe okunuşu ve meali haberimizde...

Asr Suresi Faziletleri

İmam Şafii (Rahimehullah) buyurdu ki: “Kur’an-ı Kerim’den başka hiçbir sure nazil olmasaydı, şu pek kısa olan Asr suresi bile insanların dünya ve ahiret saadetlerini temine yeterdi. Bu sure, Kur’an-ı Kerim’in bütün ilimlerini içine alır.”

Ebu Huzeyfe (Radıyallahu Anh) buyurdu ki: “Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)’in Ashabından iki kimse karşılaştıklarında, biri diğerine Asr suresini okumadan ayrılmazlardı. Sonra biri diğerine selam vererek ayrılırlardı.”

Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: “Kim Asr suresini okursa, Allahü Teala onun günahlarını affeder, hakkı ve sabrı tavsiye edenlerden olur.”

Rivayet edildi ki;

Kim 70 defa okursa bütün derdi def olur.
Asr suresini her gün 70 defa okuyan kimsenin sıkıntı ve stresi gider.
Ateşli bir hastaya Asr Sûresi okunursa ,o hasta şifa bulur.
Her kim bu sûreyi 41 defa suya,özellikle zemzem suyuna okursa her türlü hastalığa ,bilhassa şeker hastalığına şifa bulur.

Asr Suresi Arapçası

asr-suresi-001.jpg

Asr Suresi Türkçe Okunuşu

1.     Vel asr
2.     İnnel insane le fi husr
3.     İllellezıne amenu ve amilus salihati ve tevasav bil hakkı ve tevasav bis sabr

Asr Suresi Meali

1, 2.     Andolsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir.
3.     Ancak, iman edip de sâlih ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka (Onlar ziyanda değillerdir).

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.