’Damla Projesi’ ile Mersin’e gelen gençler kenti tanıyacak

’Damla Projesi’ ile Mersin’e gelen gençler kenti tanıyacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Damla Projesi" kapsamında 20 üniversite öğrencisi, Mersin'de...

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Damla Projesi" kapsamında 20 üniversite öğrencisi, Mersin'de çeşitli ziyaretlerde bulunarak, yöre kültürünü ve halkını yakından tanıma fırsatı bulacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve temel hedefi, gençlerin, maddi karşılık beklemeden, başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak veya genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için, yalnızca içinden gelerek ve doğru olduğuna inanarak, bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamak olan "Damla Projesi" 8-15 Ekim'de uygulanacak. Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden Mersin'e gelecek olan 20 öğrenci, okul, huzurevi, rehabilitasyon merkezi ve tarihi yerler ziyaret edecek. Köylerde öğrencileri ile bir araya da gelecek olan öğrenciler, kuşyemliği yapma etkinliği, mezarlık-çevre temizliği, köy okulu boyama, çocuklarla etkinlikler ve akşamları dezavantajlı ailelerin ziyaretleri gibi gönüllü faaliyetler gerçekleştirecekler. Projeyle Türkiye genelinde gönüllü genç sayısını artırarak yardımlaşma, dayanışma ve farkındalık duyguları gelişmiş bir toplum yapısının oluşmasına katkı sağlanması amaçlanmanıyor.

’Damla Projesi’ ile Mersin’e gelen gençler kenti tanıyacak

’Damla Projesi’ ile Mersin’e gelen gençler kenti tanıyacak

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.