Eski Sağlık Bakanı Akdağ’dan Önemli Uyarı !

Eski Sağlık Bakanı Akdağ’dan Önemli Uyarı !

Sağlık Sen’in düzenlediği etkinlikte konuşan Eski Sağlık Bakanı ve Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Recep Akdağ, “Sağlıkta istihdam açığı kapanmış değil” uyarısı yaptı....

Sağlık Sen’in düzenlediği etkinlikte konuşan Eski Sağlık Bakanı ve Meclis Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Recep Akdağ, “Sağlıkta istihdam açığı kapanmış değil” uyarısı yaptı.

Sağlık Sen tarafından düzenlenen Geleneksel Anı, Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması’nın ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Sağlık Komisyonu Başkanı Akdağ: “İstihdam Açığı Kapanmış Değil”

Ödül töreninde konuşan Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Recep Akdağ, sağlık çalışanlarının sayısının yetersiz olduğunu dile getirerek, “Sağlık Bakanı olduğum dönemde büyük açık vardı. AK Parti olarak sağlık çalışanlarına yönelik istihdamı artırdık ama bu açık henüz kapanmış değil” dedi.

Polis, Öğretmen ve Sağlıkçılar Eksik Kadroyla Çalışıyor

Polislere ve öğretmenlere göre sağlıkçıların kıyaslanmayacak kadar eksik kadroyla çalıştığına değinen Akdağ, OECD rakamlarına göre Türkiye’nin sağlık çalışanları sayısı bakımından en alt sırada yer aldığını vurgulayarak, daha fazla sağlık çalışanı istihdamının yapılması gerektiğini kaydetti

Sağlık-Sen ve Memur-Sen’e çalışmaları için teşekkür eden Akdağ, “Çalışan sorularını gerektiği yerde gerektiği şekilde davranarak dile getirdiler. O yüzden sendikalarımızın itibarları yüksek, üye sayıları çok fazla” diye konuştu.

“Ücretler İyileştirilmelidir”

Toplu sözleşme sürecinin başlayacağını hatırlatan Akdağ, şunları söyledi:

“Toplu sözleşmede, hem çalışanlar arasındaki adaletsizlik açısından hem de toplu olarak ücretlerin iyileştirilmesi açısından gerekenler yapılmalıdır. Yanınızdayız. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı olarak, süresiz sözleşmeli durumunun diğer süreli sözleşmelilerle eşitlenmesi taraftarıyım.”

Malpraktis Tüm Sağlıkçıları Kapsamalı

Malpraktis yasasının kendisinin bakan olduğu dönemde sadece doktorları kapsayacak şekilde çıkarıldığını dile getiren Akdağ, “Çünkü bizim zamanımızda diğer sağlık çalışanlarına ciddi sayılabilecek tazminat sorunları gelmiyordu. Eğer durum değişmişse, eğer diğer sağlık çalışanları da ağır tazminatlar altında eziliyorsa, bu yasanın içine tüm sağlık çalışlarının dahil edilmesi taraftarıyım” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.