Gece Karanlığında Eğitim !

Gece Karanlığında Eğitim !

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde eğitim sorunları bitmek bilmiyor. Ulucak Beldesinde deprem nedeniyle hasar gören iki okulun öğrencileri, bir ilköğretim okulunda eğitim ve öğretime devam etmesi nedeniyle eğitim akşam geç saatlere kadar sürüyor....

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde eğitim sorunları bitmek bilmiyor. Ulucak Beldesinde deprem nedeniyle hasar gören iki okulun öğrencileri, bir ilköğretim okulunda eğitim ve öğretime devam etmesi nedeniyle eğitim akşam geç saatlere kadar sürüyor. Gecenin karanlığı çöktüğü saat 20.30’da dersten çıkan öğrenciler ve veliler isyan ederken, Muhtar Çiftçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MEB Bakanı Özer’den yardım istedi. 

Haber VİDEO

https://youtu.be/yE7zU8r05fU

Topuk : “Kemalpaşa ve Ulucak’a Acilen Okul Yapılmalı” 

Eğitim İş Sendikası Kemalpaşa Temsilcisi Salih Topuk,  Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na yaptığı değerlendirmede, “Okulların günlük ders sayıları 7 saat ve üzerinde olduğu için öğrenciler sabah 730’da derse girip akşam 20.30’da dersten çıkıyorlar. Bu sorunun sona erdirilmesi, öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi için hem Kemalpaşa’ya hem de Ulucak’a okul yapılması şartı” diye konuştu. 

Muhtar Çiftçi Tayyip Erdoğan’dan Yardım İstedi 

Ulucak Muhtarı Bekir Çiftçi ise, BSHA’ya yaptığı açıklamada, “Okulun düzensiz giriş ve çıkış saatleri nedeniyle veliler ve öğrencilerimiz çok tepkili. Geçen yıl lisemiz depremden zarar gördü ve yıkıldı. Hala yenisi için temel atılmadı. Damlacık köyündeki okulumuz da yıkıldı. O öğrenciler de bu okula geliyor. Öğrencien 8 de okuldan çıkıyor 8 30’da eve geliyor. 600 öğrencimiz mağdur. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Milli Eğitim Bakanımızın öğrencilerimizin ve velilerimizin sesini duymasını istiyorum” şeklinde konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.