Kalk Gidelim 85. Bölüm Fragmanı

Kalk Gidelim 85. Bölüm Fragmanı yayınlandı, Kalk Gidelim dizisinin yeni bölümü olan 85. Bölümünü cumartesi akşamı TRT 1 ekranlarından izleyebilirsiniz.

Kalk Gidelim 84. Bölümde Neler Olmuştu Hatırlayalım

Hatice Ana ve Sevda’nın annesi Aynur, Şerif’in ölen eşinin fotosunu bulur ve herkes bu fotoğrafın kime ait olduğunu merak eder.

Seyfettin, kayınpederini ağırlamakta zaten zorlanırken Şerif de kamu hizmeti cezası alınca Samet iyice yüklenir Seyfettin’e. Seyfettin çay doldururken bile Samet eline baktığı için eli titrer, beceremez. Seyfettin iyice özgüvenini yitirir. Bildiği, yıllarca tecrübe ettiği, uzman olduğu işte bile kayınpederinin baskısı sonucu emin olmayarak hareket etmeye başlar. Ama Samet, uzaktan gelen bir telefonla yıkılır, kimselere söylemez derdini.. En nihayetinde Seyfettin’den yardım ister. Seyfettin şaşırır, kayınpederinin böyle bir hata yaparak yanına gelmesi de ufaktan Seyfettin’i tekrar oyuna sokar. Seyfettin özgüvenini sağlamaya başlamıştır. Bu durumdan kayınpederi rahatsız olsa da el mecbur bir şey diyemez.

Ercan, damdaki pabucu indirmek için harekete geçer. Kendi yöntemlerinin işe yaramayacağını anlayınca onu kurtaran yine Meryem olacaktır. Fakat Ercan’ın pabucu bu sefer başka bir yerden sıkışır. Üniversitede okurken özel okul ödeneği aldığı için çektiği kredi yüzünden hesabı bloke olur. Onu kurtarmak için Nurcan ve Meryem yarışa tutulurlar. İşin içine Mustafa Ali de girecektir. Bu durumdan en karlı Ercan çıkacaktır. Ama Meryem’in daha önemli bir sorunu vardır. Aklı Behice ve Şerif’tedir. Kamu cezası alan Şerif ve Behice’nin tüm günü birlikte geçirecek olması Meryem’in canını çok sıkacaktır. İşi gücü bırakıp Meryem Ağa sokaklara düşer.

Seyfettin Samet’in problemini Aynur’a çaktırmadan halleder. Samet kimsenin görmediği bir yerde Seyfettin’i takdir eder. Seyfettin tam özgüvenini kazanıp kayınpederinin hırpalamalarından kurtulmaya başladım diye düşünürken; Samet, Şerif’in evli olduğunu ve Seyfettin’in bunu bildiğini öğrenir. Kitap arasındaki fotoğraf bu sefer süpriz bir isimin eline geçecektir..

Kalk Gidelim Konusu | Hikaye

Mustafa Ali genç yaşında İstanbul’a gelmiş ve çok zengin olmuştur. Ailesinin karşı koymasına rağmen İstanbullu sosyetik bir güzelle evlenmiştir, üstelik anne-babasının gelin adayı Meryem’i gözü yaşlı ardında bırakarak. Bundan sonra Mustafa Ali işlerini fabrika kuracak kadar büyütüp zenginlik yolunda emin adımlarla yürürken ailesini ve doğup büyüdüğü köyünü ihmal etmiş bir türlü memleketine gidecek zaman yaratamamıştır. Köydeki ailesi Mustafa Ali’nin hayırsızlığından yakına dursunlar, yıllar bir çırpıda geçmiş çocuklar büyürken Mustafa Ali’nin şirketi de büyümüş zirveye çıkmıştır fakat yanlış kararlar Mustafa Ali’nin çöküşünü hızlandırmıştır. Sonunda iflas bayrağını çekmek zorunda kalan Mustafa Ali’nin bu durumu, ne lüks düşkünü karısı Nurcan’a, ne özel üniversiteye bile puanı tutmayan Playboy özentisi oğlu Canberk’e, ne de pamuklar içinde büyümüş kızı Duru’ya anlatmasına imkân yoktur. Mustafa Ali çaresizliğin yol açtığı mecburiyetle, tatile gidiyoruz bahanesiyle ailesini topladığı gibi köyün yolunu tutar.
 
Ne varsa insanın kendi memleketinde vardır. Özlemiştir Mustafa Ali atasını, anasını, kardeşlerini, toprağını. En çok da Mümine babaannesini.. Ancak çiftlik halkı Mustafa Ali’nin ansızın gelişine anlam veremez. Hacı Hüseyin, oğlunun köye dönmesine içten içe sevinse de kardeşi Seyfettin babası ile aynı fikirde değildir. Mustafa Ali yıllar önce, arkasına bile bakmadan gitmiştir evden. Bunca yıl babasına Seyfettin hizmet etmiştir. Ona gore Mustafa Ali’nin malda mülkü hakkı yoktur. Mustafa Ali her ne kadar gururuna yedirip “yıllar sonra iflas edip köye beş kuruşssuz döndü” denmesin diye battığnı saklamaya çalışsa da iflas haberi çiftliğe bomba gibi düşer. Nurcan ve çocuklar, geriye dönüş olmadığını ve bundan sonra çiftlikte yaşayacaklarını öğrenirler. Babası Hacı Hüseyin ise oğluna yaşı kaç olursa olsun doğru bildiklerini baştan öğretmeye kararlıdır.
 
Mustafa Ali’nin gelişi köyde duyulur da Meryem duymaz mı? Kendisini yıllar önce gelinlikle bırakıp giden Mustafa Ali demek sonunda yuvaya dönmüştür. Meryem şimdi köyün Hanım ağasıdır ve Mustafa Ali’nin Meryem’den çekeceği vardır.
 
Çiftlik halkı iflas haberini nasıl karşılayacak? Mustafa Ali çiftliktekilere kendisini affettirebilecek mi? Sosyetik karısı Nurcan hizmetçili lüks evlerden sonra çiftlik koşullarına uyum sağlayabilecek mi? Çiftlikteki kadınların bu kendini beğenmiş kadın için ne tür planları var? Canberk ve Duru, köyde yeni arkadaşlar edinebilecekler mi? Canberk ve amcası Seyfettin’in oğlu Halim, Meryem’in güzeller güzeli yeğeni Badegül yüzünden karşı karşıya gelince Badegül hangisini seçecek? Hem Badegül Canberk’i sevse bile Meryem, Mustafa Ali’nin oğluna kız verir mi? Belki de Meryem ve Nurcan bir defalık da olsa Caberk ve Badegül ilişkisi olmasın diye birleşeceklerdir… Duru İstanbul’daki sevgilisiyle mesafelere rağmen aşkını sürdürebilecek mi? Veli Demir, Duru’nun arkasından köye gelirse neler olur? Hacı Hüseyin ve Hatice, evlatları arasında nasıl bir denge sağlayacaklar? Hacı Hüseyin Bey, işlerin başına köy kurnazı büyük oğlu Seyfettin’i mi, İstanbul’da fabrikalar kurmuş, fabrikalar batırmış hayırsız Mustafa Ali’yi mi getirecek? Köy halkı Mustafa Ali ve ailesini kucaklayacak mı yoksa dışlayacak mı? Meryem köylüler üzerinde ne kadar etkili olabilecek?
 
Zaman geçtikçe Mustafa Ali, karısı Nurcan ve çocukları, başta burda asla yaşanmaz dedikleri köyü sevmeye ve alışmaya başlayacaklardır. Dede ve babaanne sevgisinin sıcaklığını doğayla iç içe olmanın huzurunu tadacaklar, birlikte emek vererek sürdükleri toprağın filizlendiğini görecekler, sevginin ve dostluğun parayla satın alınamayacağını yaşayarak öğreneceklerdir. 

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar