Karagül 80. Bölüm Fragmanı

Karagül 80. Bölüm Fragmanı

Karagül 80. Bölüm; Karagül başka topraklarda herşeye inat yeniden doğan ve hayatta kalmaya çalışan kadınların hikayesidir. Dram ve Aşk kategorilerinde yerini alan Karagül dizisinin konusu kısaca şöyledir.

Karagül 80. Bölüm; Urfa’nın Halfeti ilçesinde zengin ve nüfuslu Şanverdi ailesinin iki oğlu vardır Kendal ve Murat. Kendal küçüklüğünden beri Murat’ı kıskanır, aşiretin ve tüm malvarlığının tek sahibi olmak ister. İki karısından neslini devam ettirecek oğlu olmaz. Tek oğlu özürlüdür.

Murat İstanbul’a gider ve orada kendine bambaşka hayat kurup Ebru ile evlenir. Ebru yalılarda büyümüştür ve Murat’ın gerçek hayatı hakkında bilgi sahibi değildir. İlk çocuğu doğumda öldü diye biliyor. Murat’ın imam nikahlı karısı ve 4 çocuğu vardır. Büyük oğlu erkektir. 

Murat bir gün memleketine gidip ailesini ziyaret eder. Ancak tartışma sonucunda Kendal’ın gazabına uğrayıp Fırat nehrinin azgın sularına atılır. Ve oradan kaybolur. Ebru’ya Murat’ın intihar ettiği söylenir. Genç kadının tüm dünyası kararır. Kocasının ailesinin yaşadığı topraklara gider ve orada tüm gerçekler birer birer su yüzüne çıkar. Hayat onu çocukları için ayakta kalmaya çağırır…

Murat Şanverdi – Özcan Deniz (Kendal tarafından Fırat nehrine atılır ve kaybolur. Geri gelmesi bekleniyor.)
Ebru Sezgin Şanverdi – Ece Uslu (Murat’ın karısı. Kocasının intihar haberi ile yıkılır ve ailesinin yanına yerleşir. Gerçekleri öğrenir. Acı gerçekle yüzleşen Ebru artık kocası dönse bile ona aynı davranmayacaktır.)
Kendal Şanverdi – Mesut Akusta (Murat’ın abisi. Para ve iktidar uğruna kardeşini Fırat nehrine atar. Acımasız biri)
Özlem Şanverdi – Hilal Altınbilek (Kendal’in ikinci karısıdır. Zorla evlendirilmiş)
Baran Şanverdi – Mert Yazıcıoğlu (Murat ve Ebru’nun oğlu. Küçük yaşta öldü denilerek Murat’ın imam nikahlı eşi Narin’e verilmiştir) / Mert Yazıcıoğlu, 1993 doğumludur.
Kadriye Şanverdi – Şerif Sezer (Hanımağa. Murat, Kendal ve Melek’ın annesi. Söz geçen, sabırlı, bilgili bir kadın)
Fırat Mercan – Yavuz Bingöl (Murat’ın teyze oğlu. Karısını bıçaklamış uzun süre hapiste yatmış. Ebru’ya aşıktır)
Narin Mercan – Özlem Conker (Murat’ın teyzesinin kızı ve aynı zamanda imam nikahlı karısı. Baran’ı o büyütür)
Maya Şanverdi – İlayda Çevik (Murat ve Ebru’nun kızı. İyimser ve sakin bir kızdır)
Ada Şanverdi – Ayça Ayçin Turan (Murat ve Ebru’nun diğer kızı. Asidir sürekli Kendal, Narin ve Baran’la tartışmalar yaşar.)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.