Kofçaz Yukarıkanara Köyü

Kofçaz Yukarıkanara Köyü

Yukarıkanara Köyü haberleri, Kofçaz Yukarıkanara köyü güncel son dakika gelişmeleri, köy ile ilgili tüm video, fotoğraf ve haberler, Kofçaz köyleri arasında yer alan Yukarıkanara köyünde vefat edenler, köyün eski adı haberimizde.

Kofçaz Yukarıkanara köyü düğünleri, gelenek ve görenekleri, düğün videoları, Yukarıkanara köyü son dakika gelişmeleri, köye özgü yemekler, Kofçaz Yukarıkanara köyünün tarihi, son dakika gelişmeleri, tüm resim ve videoları bu haberimizde.

Yukarıkanara, Kırklareli ilinin Kofçaz ilçesine bağlı bir köydür. Köyün adı Kanaradan gelmektedir. Yukarı Kanara köyünün adı eski kayıtlarda "Kanara-i Bala" adıyla geçmektedir. Buna "Büyük Kanara" da denmektedir. Aşağı Kanra ise "Kanara-i •zir" olarak anılmaktadır.  Kanara Mezbaa Demektir Eskiden Bu Köyde Mezbaacılık yapıldığı için İsmi Burdan Geldiği sanılır... Bu Bölgede İki Tane Mezbaa (Kanara) Olduğu için Yukarı Ve Aşağı Diye adlandırıldığı Tahmin Edilmektedir Kırklareli'nin Kofcaz Kazasında Yukarıkanara Ve Aşağıkanara vardır... Kanara köyleri büyük ihtimalle Osmanlı ordularının Et ihtiyacını karşılamak amacıyla hayvan çiftliklerinin ve buna bağlı olarak da et kesim yerlerinin bulunduğu yöre olması lazım gelir. Bir başka olasılıkta bu köylerde oturan insanların göç ettikleri yere ait bir ismi köylerine vermiş olmalarıdır. Yalnız tarihte bu köylerin bulundukları bölgelerin çok sayıda hayvan çiftliklerinin bulunduğuna dair kayıtlara rastlanmaktadır.

Kırklareli iline 40 km, Kofçaz ilçesine 14 km uzaklıktadır.

Köyde bir adet Kale kalıntısı, iki adet höyük bulunmaktadır. Her iki kalıntıda köy içindedir.

Yukarıkanara, Kırklareli ilinin Kofçaz ilçesine bağlı bir köydür. Yolunuz Marmara bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Yukarıkanara Köyü Resimleri ve Yukarıkanara köyü videoları sizin de ilginizi çekebilir.

Kırklareli Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Marmara yöresine özgü haber kanalı var mı? Kırklareli Hava Durumu? Kırklareli Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Kırklarelili iseniz  Kırklareli Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Kırklarelili Ünlüler arasında Kofçaz Yukarıkanara  Köyünde doğan biri var mı? Kofçaz Doğumlu Ünlüler Kimler?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.