Mexc, Türkiye’deki Orman Yangınlarını Durdurmak İçin Türk Hayırseverlik Fonları Ve Ogem-vak Vakfı’na Katıldı

Mexc, Türkiye’deki Orman Yangınlarını Durdurmak İçin Türk Hayırseverlik Fonları Ve Ogem-vak Vakfı’na Katıldı

MEXC Global, Türkiye’deki son zamanlarda gerçekleşen orman yangını olaylarını engellemek için yardımlarını genişleterek topluma karşı olan sosyal sorumluluk çalışmalarını yeniden başlatıyor. Borsa platformunun yardım görev gücü,...

MEXC Global, Türkiye’deki son zamanlarda gerçekleşen orman yangını olaylarını engellemek için yardımlarını genişleterek topluma karşı olan sosyal sorumluluk çalışmalarını yeniden başlatıyor. Borsa platformunun yardım görev gücü, bu felaket döneminde Türkiye’deki orman yangınlarına yardım etmeye çalışıyor.

2021’in temmuz ayında Türkiye’nin 21 şehrinde 60’tan fazla yangın olayı gerçekleşti. Manisa, Muğla, Adana ve Kayseri gibi birçok bölgede felaketler devam ediyor. Avrupa Orman Yangını Bilgi Sistemine göre, şiddetli orman yangınlarından yaklaşık 160 bin hektarlık arazi etkilendi. Ülkenin yerel yetkilileri vatandaşları için tahliye stratejileri uygularken yangın felaketleri artmaya devam ediyor.

MEXC, orman yangınından kurtulanları desteklemek için ön saflarda yer alıyor ve yine bu sefer Türk Hayırseverlik Fonu ve Ogem-Vak Vakfı aracılığıyla önemli miktarda bağışta bulunuyor.

MEXC, Türk Hayırseverlik Fonlarıyla El Ele Verdi

Türk Hayırseverlik Fonları (Turkish Philanthropy Funds), Türk ve Amerikan toplumlarının ihtiyaçlarını karşılayan güvenilir bir vakıf olarak faaliyet göstermektedir. Vakıf, şeffaflığı ve minimum ek yükü korurken bağışının etkisini en üst düzeye çıkarmak için sürekli çalışıyor. TPF, Türkiye 2021 Orman Yangını Yardım Fonu kampanyasında 250.000 $ toplamayı planlıyor.

TPF, acil fon ihtiyacı olan yerlere bağış göndermek için MEXC gibi kuruluşlarla ortaklık gerçekleştirerek, hayatta kalanlara yiyecek, barınak, yakıt, temiz su ve ilaç yardımı yapacak. Ayrıca, MEXC Global dahil olmak üzere her bağışçı, fonların nasıl kullanıldığını gösteren ayrıntılı bir rapor alacak.

Ogem-Vak Vakfı

Türkiye’deki yıkıcı orman yangınına yardım etmeye çalışan bir vakıf olan Ogem-Vak, ormanların hava temizleme, odun, oksijen sirkülasyonu, biyolojik çeşitlilik, habitat ve besin döngüsü gibi çeşitli faydalar sağlamasına önem verir, bu nedenle Ogem-Vak Vakfı, ağaçlandırma operasyonlarını orman yangınından etkilenen alanlarda yoğunlaştırmaktadır. MEXC, Muğla bölgesindeki ağaçlandırma çalışmalarını hızlandırmak için Ogem-Vak Vakfı’na çok sayıda fidan bağışlamayı planlıyor.

Vakıf, ormanların hava temizleme, odun, oksijen sirkülasyonu, biyolojik çeşitlilik, habitat ve besin döngüsü gibi çeşitli faydalar sağlamasına önem verir, bu nedenle vakıf ağaçlandırma operasyonlarını orman yangınından etkilenen alanlarda yoğunlaştırır.

MEXC’nin Sosyal Sorumluluğuna Bir Vurgu

MEXC Global, kripto para ticareti hizmetleri sunan ve ülkelerin felaketlere karşı savaşmasına yardımcı olmaya çalışan bir borsadır. Borsa, Covid-19 krizi sırasında Hindistan’a yardım ederek topluma geri verme geçmişine sahiptir. Ayrıca borsa, Henan Eyaleti ve Zhengzhou sakinlerine eyaletteki sel mağdurlarına yiyecek ve giyecek sağlayarak yardım etmek için kaynaklarını genişletti. Bu nedenle MEXC, dünyanın önde gelen dijital varlık ticaret platformlarından biridir ve küresel refahı derinden önemser. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.