Özkan; "Basın, Çağdaş Ve Demokratik Hayatın Vazgeçilmez Unsurlarından Biridir"

Özkan; "Basın, Çağdaş Ve Demokratik Hayatın Vazgeçilmez Unsurlarından Biridir"

Ülkücü İşçiler Derneği Uşak Şubesi 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir program düzenledi.

Ülkücü İşçiler Derneği Uşak Şubesi 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir program düzenledi. Kahvaltılı programda konuşan Ülkücü İşçeler Derneği Uşak Şubesi Başkanı Bayram Özkan basının çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu söyledi.

Özkan konuşmasında şu ifadeleri kullandı; " Hepiniz basın bayramı münasebetiyle Uşak Ülkücü işçiler derneğimizin düzenlemiş olduğu kahvaltı programımıza hoş geldiniz. Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamış ve sansür, ağır suçlardan biri sayılmıştır. Bu nedenle bugün "Basın Bayramı" olarak kutlanmaktadır. Ülkücü işçiler derneğimiz çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basın, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynadığının bilincindedir. Basın; meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde büyük bir güce sahiptir.

Basın özgürlüğü demokrasilerde çok seslilik ilkesinin işletilmesi adına çok önemli olgudur. Bu doğrultuda, halkın haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynayan basın kuruluşlarının, görevlerini yerine getirirken; meslek ilkelerini ve etiğini gözetmesi de son derece önemlidir.

Uşak'ımızın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılığın ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmaların büyük katkı sağladığına inanıyorum. Uşak Ülkücü İşçiler Derneği yönetimimiz olarak tüm çalışan iş arayan emekçi kardeşlerimizin Uşak istihdamında katkı sağlanabilmesi ve evlerine bir lokma ekmek götürebilmelerini sağlamak gelişen teknoloji eğitim ve iş istihdamında gençlerimizde dahil olmak üzere iş imkanlarını sağlamak önceliğimiz ve görevimiz olacaktır.

Dik baş, tok karın, mutlu yarın ilkesiyle çıkmış olduğumuz bu yolda tüm işçi kardeşlerimizin uşak ülkücü işçiler derneği olarak yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bundan sonraki yapacağımız her türlü çalışma ve programlarda sız basın mensuplarımda aramızda görmek Uşak Ülkücü İsçiler derneği olarak bizleri onurlandıracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler dilerim."

Programa Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Zeki Özdemir, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Mutlu, Kadın Kolları Başkanı Gülhan Akbulut, Ülkücü İşçiler Derneği Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şerif Keskin de katıldı.

Özkan; "Basın, Çağdaş Ve Demokratik Hayatın Vazgeçilmez Unsurlarından Biridir"

Özkan; "Basın, Çağdaş Ve Demokratik Hayatın Vazgeçilmez Unsurlarından Biridir"

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.