Seben Kuzgölcük Köyü

Seben Kuzgölcük Köyü

Kuzgölcük Köyü haberleri, Seben Kuzgölcük köyü güncel son dakika gelişmeleri, Kuzgölcük köyü ile ilgili tüm video, fotoğraf ve haberler, Bolu Köyleri Arasında yer alan Kuzgölcük köyünde vefat edenler, köyün eski adı haberimizde.

Seben Kuzgölcük köyü düğünleri, gelenek ve görenekleri, düğün videoları, Kuzgölcük köyü son dakika gelişmeleri, Kuzgölcük köyüne özgü yemekler, Seben Kuzgölcük köyünün tarihi, Kuzgölcük köyü nerede, hangi il ve ilçeye bağlı, Kuzgölcük köyüne ait haberler, son dakika gelişmeleri, tüm resim ve videoları bu haberimizde.

Kuzgölcük, Bolu ilinin Seben ilçesine bağlı bir köydür. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Kuzgölcük Köyü Resimleri ve Kuzgölcük köyü videoları sizin de ilginizi çekebilir.

Seben Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Seben Bolu Arası Kaç Km? Seben Hava Durumu? Bolu Köyleri ve Seben Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Bolulu iseniz Bolu Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Bolulu Ünlüler arasında Seben Kuzgölcük Köyünde doğan biri var mı? Seben Doğumlu Ünlüler Kimler?

Kuzgölcük, Bolu ilinin Seben ilçesine bağlı bir mahalledir.Közgölcük adını köyün kuzeyinde bulunan, kuzda kalan küçük gölcükten almaktadır. köyün geçmişi 1300 yıllarına kadar dayanmaktadır. Kuzgölcük Köyü Aşağı Mahalle Cami yerinin 1403 yılında kurulmuş olan İsmail Ağa Vakfı adına kayıtlı çıkması,köyün geçmişi ile ilgili önemli kayıtlardan biridir. Coğrafi konum olarak Kuzgölcük Köyü, 900 metre yükseklikte bir yanına Seben dağını almış,  öbür yanına Ardıç Dağını… Batısında Karca, Kabak; güneyinde Kuzgölcük köyleri vardır. Köyün etrafı tamamen ormanla kaplıdır.Kuzgölcük Köyü Bolu’ya 45 km, bağlı olduğumuz Seben İlçesine ise 26 km uzaklıktadır. 4 mahalleden oluşmaktadır. Köyün geçim kaynağı orman ve hayvancılıktır. Hayvancılığa bağlı olarak tarım da yapılmaktadır. Köyün ticari ve gelir getirici tarımsal üretimi ağırlıklı olarak patates ve meyve yetiştiriciliğine dayanmaktadır. Bölgenin ilk tarım kooperatiflerinden biri olan köy kooperatifi Mahdut  Mesuliyetli Toprak Su Kooperatifi adıyla 1967 yılında köyde kurulmuş olup,  o yıllarda ülke çapında, bakanlıklarda örnek gösterilecek seviyelere ulaşmıştır.Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyonşebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

 

Seben Kuzgölcük Köyü Resimleri

Seben Kuzgölcük Köyü Resimleri

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.