SP İl Gençlik Kolları’ndan ‘Ulaşım biletlerine zam’ tepkisi

SP İl Gençlik Kolları’ndan ‘Ulaşım biletlerine zam’ tepkisi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım biletlerine getirilen zamma tepki gösteren Saadet Partisi (SP) İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Ergül,...

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşım biletlerine getirilen zamma tepki gösteren Saadet Partisi (SP) İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Ergül, "Belediyecilik anlayışı ile ticaret anlayışını karıştırmamak lazım" dedi.

SP Gençlik Kolları üyeleri, ulaşım biletlerine getirilen zammı protesto etmek için Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklaması düzenledi. "Kimsenin öğrenciyi düşündüğü yok" yazılı pankartlar taşıyan üyeler, zammı eleştirdi.

Burada bir açıklama yapan SP İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Ergül, "Kayseri'miz beş bin yıllık geçmişi ile yüz yıllardır hem içinde bulunduğu bölgenin hem de dünyanın ticaret merkezlerinden olmuş bir şehirdir. Ticarette ne kadar başarılı olunduğu günümüzde de herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Şehrimizin bu önemli ve güzel özelliği elbette bizlerin de gurur kaynağıdır" dedi.

Belediyecilik anlayışı ile ticaret anlayışının karıştırılmaması gerektiğini kaydeden Ergül, "Belediye binalarını dükkan, çalışma masalarını tezgah, vatandaşı müşteri gibi görmek böyle kadim bir medeniyete sahip şehrin ve bu şehirde yaşayan insanların huzurunu, refahını, saadetini sağlamaz. Tam tersine düzensizlik ve huzursuzluk doğmasına neden olur. Bu duruma bağlı olarak geçtiğimiz günlerde Kayseri Büyükşehir Belediye'mizin bilet fiyatlarına yapmış olduğu zamları da, vatandaşını müşterisi gibi gören anlayışının bir tezahürü olarak değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Ergül, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bu düzenleme, özellikle okulların açıldığı sezona denk geldiği için öğrenci kardeşlerimiz ve öğretmen olan hemşerilerimiz için çok ciddi bir sıkıntı meydana getirdi. Öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte şehrimizin büyük bir nüfusunu oluşturan asgari ücretli bir vatandaşımız herhangi bir sebeple şehrimizin bir yerinden başka bir yerine gitmek istese 3 TL gibi bir ücret ödemek zorunda kalıyor. Daha önceki yıllarda güzel bir uygulamaya imza atarak 65 yaş üstü hemşerilerimize ücretsiz ulaşım hizmeti sağlayan belediyemiz, acaba bu uygulamadan doğan açığı öğrenciler üzerinden mi sağlamak istiyor?"

SP İl Gençlik Kolları’ndan ‘Ulaşım biletlerine zam’ tepkisi

SP İl Gençlik Kolları’ndan ‘Ulaşım biletlerine zam’ tepkisi

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.