TÜİOSB’de alt yapı çalışmaları başlıyor

TÜİOSB’de alt yapı çalışmaları başlıyor

Mersin Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Kurucu Başkanı Gül Akyürek, bölge ile ilgili yer seçiminin tamamlandığını...

Mersin Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Kurucu Başkanı Gül Akyürek, bölge ile ilgili yer seçiminin tamamlandığını ve ÇED sürecinin başladığını belirterek, ilk kazmayı 2018 yılı Ocak ayında vurmayı planladıklarını söyledi.

Mersin Tarımsal Ürün İşletme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin resmen kurulumunu başlatmak üzere Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından "Ara Talimat" tebliğ edildi.

Tarsus ilçesi Kurbanlı köyü sınırları içinde Evci deresi mevkiinde, yüzde 99.8'i hazineye ait arazi üzerine kurulacak olan Mersin Tarımsal Ürün İşletme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin jeolojik zemin etüdü ve ÇED dosyası tamamlandı, ilgili bakanlığın formatı bekleniyor.

Süreçle ilgili yatırımcılarla birlikte düzenlenen toplantıda konuşan TÜİOSB Kurucu Başkanı Gül Akyürek, sürecin oldukça hızlı ilerlediğini belirtti. Bu kapsamda bir çok çalışmaya imza attıklarını ifade eden Akyürek, "Bakanlık onayını aldık. Müteşebbis heyetimizi oluşturacağız. Bir çok yabancı yatırımcı OSB alanında yer alacak" dedi.

"Ocak ayında alt yapı çalışmaları başlayacak"

Yer seçiminin tamamlandığını ve ÇED sürecinin başladığını söyleyen Akyürek, Türkiye'de kurulan en hızlı OSB'lerden birisi olduklarını belirterek, "Süreç hızlı işliyor. Biz bütün prosedürleri önceden bildiğimiz için çalışmalarımızı hızlandırmıştık. Bu nedenle ocak ayında araziye kazmayı vurmak istiyoruz" diye konuştu.

Mersin Valisi Ali İhsan Su'yu da ziyaret ederek toplantının detaylarını anlatan Akyürek, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte OSB'nin geldiği son nokta ile ilgili sunum yaptı. Akyürek, sürecin hızla devam etmesi için her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirten Vali Su'ya, bugüne kadar verdikleri destekler ve gençlere gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

TÜİOSB’de alt yapı çalışmaları başlıyor

TÜİOSB’de alt yapı çalışmaları başlıyor

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.