Vali Demir, Halk Buluşmasının ilkinde Elmalıdere Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Vali Demir, Halk Buluşmasının ilkinde Elmalıdere Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Uşak Valisi Salim Demir halk buluşmalarına başladı. Elmalıdere Mahallesinde bulunan Hasibe ve Mazhar Gürbüz İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen halk...

Uşak Valisi Salim Demir halk buluşmalarına başladı. Elmalıdere Mahallesinde bulunan Hasibe ve Mazhar Gürbüz İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen halk buluşmasında Vali Salim Demir'in yanı sıra Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, ilgili Kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Buluşmanın başlangıcında bir konuşma yapan Vali Salim Demir:" Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz "Halk Buluşması'nda Elmalıdere Mahallesi sakinleriyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Önümüzdeki dönemlerde periyodik olarak diğer mahallelerimizin sakinleri ile de halk buluşmaları gerçekleştireceğiz. Bu toplantılarda Devletimizin hizmetleri hakkında vatandaşlarımıza bilgiler vermenin yanında asıl önemlisi vatandaşlarımızın ihtiyaçları ile ilgili Devlete daha kolay ve direk ulaşmasını sağlayıp, onların isteklerini değerlendirerek taleplerin yerine getirilmesi için gereğini yapacağız. Bugün rahatlıkla "Dünyanın en sosyal devleti Türkiye'dir" diyebilirim. Çünkü dünyanın gelişmiş ülkeler diye bildiğimiz birçok ülkesinde bulundum ve Türkiye'nin sosyal devlet olma anlamında bu ülkelerden çok önde olduğunu gördüm. Ülkemizde özellikle son on beş yılda sosyal devlet olma anlamında çok ciddi ilerlemeler kaydedildi. Bugün artık yaşlılarımız, engellilerimiz, kimsesiz çocuklarımız, eşi vefat eden kadınlarımız tamamı Devletimizin desteği ve koruması altında olup, bunlara yönelik her türlü destek Devletimiz tarafından sağlanmaktadır" dedi.

"Eğitim, sağlık ve diğer konular olmak üzere 3 ana başlıkta değerlendirme yapacağız"

Halk buluşmalarında, eğitim, sağlık ve diğer genel konular olmak üzere üç ana başlık altında değerlendirmelerde bulunacaklarını ifade eden Vali Salim demir, "Bir ülkede çocuklar ve gençler sadece kendi geleceklerini tayin etmezler; aynı zamanda ailelerinin, devletin ve milletin geleceğini tayin ederler. Eğer uzun süreli ve iyi bir yatırım yapmak istiyorsak eğitime yatırım yapmalıyız. En iyi ve en sağlam yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Çocuklarımıza ve gençlerimize velilerimiz, okul idaresi ve öğretmenlerimiz ve devlet olarak elimizden geldiğince sahip çıkmalıyız. Çünkü çocuklar ve gençlerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır. Elmalıdere mahallemizin ihtiyacı olan ortaokul binası için çalışmalar başlatıldı. İnşallah önümüzdeki eğitim-öğretim yılına kadar okulumuz hizmete açılmış olacaktır. Eğer biz ülkemizi, devletimizi geliştirmek istiyorsak iki şeyi mutlaka devlet olarak başarmamız gerekir. Bunlar, eğitimli ve sağlıklı insanlarımızın olmasıdır. Bunlar birbirinden ayrılmaz iki unsurdur. Eğer bir ülkede eğitimli ve sağlıklı insanlar varsa o ülkenin önü açıktır. Gelişmesi kalkınması kolay olur. Elbette geleceğimiz için en önemli unsur çocuklarımız ve gençlerimizdir. Çocuklarımıza ve gençlerimize iyi bir eğitim imkanı sağlayacak ve onların sağlıklı bir şekilde yaşam sürmelerini temin edeceğiz. Bu anlamda eğitim alanında son yıllarda yapılan büyük yatırımların yanı sıra sağlık alanında da reform niteliğinde düzenlemeler ve iyileştirmeler oldu. Uşak Tıp Fakültesi açıldı. Tıp Fakültemiz Devlet Hastanemizle beraber hizmet verecek. Yaptığım ziyaretler de gördüm ki hastanemizde sadece Uşaklılar değil, çevre illerin ilçeleri ile köylerinden de hastalarımız tedavi edilmekte. Hatta çevre illerden gelenlerin oranı yüzde elli civarında görünüyor. Bu da hastanemizin hizmet kalitesinin yüksek ve hinterlandının geniş olduğunun göstergesidir. Eğitim ve sağlık alanında yatırımların yanı sıra hizmet kalitesinin yükselmesi ülkemiz için sevindiricidir" diye konuştu.

Toplantılarda değerlendirilecek üçüncü ana başlık ise ekonomi, hukuk, güvenlik gibi diğer ana hizmet sektörleri olacağını ifade eden Vali Demir, "Elmalıdere mahallemiz, Uşaklı vatandaşlarımızın yanında dışarıdan göç ile Uşak'a yerleşmiş çeşitli illerden gelen vatandaşlarımızın bir arada yaşadığı bir mahalle. Tıpkı bu mahallede bir arada yaşadığımız gibi her memleketten vatandaşlarımızla tanışıp, kaynaşmak, bir arada huzur içinde yaşamak durumundayız. İşte bu kaynaşma için bizler de devlet olarak buradayız. Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı altındaki tüm vatandaşlarımızla konuşup, kaynaşıp, işlerimizi kolay kılacağız. Yunus Emre'nin dediği gibi: "Gelin tanış olalım, İşi kolay kılalım, Sevelim, sevilelim, Dünya kimseye kalmaz'. " ifadelerine yer verdi.

Vali Salim Demir'in konuşmasının ardından vatandaşlar söz alarak sorun ve taleplerini dile getirdiler. Vatandaşlar taleplerini dile getirdikten sonra kurum amirleri, kurumlarının yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verip vatandaşların soru ve taleplerini cevapladılar. Halk buluşmasının son bölümünde, çocuklarla bir araya gelen Vali Salim Demir, onlarla sohbet ederek tavsiyelerde bulunup, çocuklara hediyeler verdi.

Vali Demir, Halk Buluşmasının ilkinde Elmalıdere Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Vali Demir, Halk Buluşmasının ilkinde Elmalıdere Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.