Yomra Şanlı Köyü Video

Şanlı, Trabzon ilinin Yomra ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Mahallenin eski ismi "Şana" olup, Cumhuriyet öncesi mahallenin yükseklerindeki bölümde daha çok Rumlar yaşamaktayken, denize yakın alç

Şanlı, Trabzon ilinin Yomra ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Şanlı Köyü Resimleri ve şanlı köyü video sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Şanlı Köyünde doğan biri var mı? Yomra Doğumlu Ünlüler Kimler?

Yomra Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Yomra-Trabzon Arası Kaç Km? Yomra Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Yomra Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Şanlı, Trabzon ilinin Yomra ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. 

Mahallenin eski ismi "Şana" olup, Cumhuriyet öncesi mahallenin yükseklerindeki bölümde daha çok Rumlar yaşamaktayken, denize yakın alçak kesimlerine ise Türk aileler yaşamaktaydı. Cumhuriyet sonrası Rumlar' dan boşalan arazilere Türk aileler yerleşmiştir. Pınarlı (Küçük Şana) mahallesinin bölünmesiyle köy statüsü almıştır.

Trabzon iline 18 km, Yomra ilçesine 9 km uzaklıktadır. Coğrafi yapısı itibarı ile vadi içinde basık bir mevkiye sahiptir. Önemli düz arazisi Düzlük mahallesidir, geri kalan arazi dik ve engebelidir.

Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Temel ekonomik ürün fındıktır. Fındıktan başka, mısır en çok üretilen üründür. Diğer tarım ürünleri ve meyve üretimi, daha çok halkın ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirilir. Hayvancılık ise neredeyse bitme noktasındadır.

Mahallede, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi yoktur ancak PTT acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar