Aladağ Küp Köyü Video

Küp köyü hangi il ve ilçeye bağlı, Aladağ Küp köyü düğünleri, gelenek ve görenekleri, düğün videoları, Küp köyü son dakika gelişmeleri, köye ait haberler, köye özgü yemekler, köyün tarihi, tüm resim ve videoları bu haberimizde.

Köyün Tarihçesi: Adeta bir küp içini andırdığı için Küp ismi verilmiştir. Zamanında Ceyhan' da yaşayan kimi insanlar, aşırı sıcak ve sivrisinekten dolayı Bu Köye yerleşmişlerdir.

Küp Köyü'nün adeta bir küp gibi serin olacağını düşünmüşler. Suyu da küplerde içmişlerdir ve halen de bu gelenek devam etmektedir. Köyün yerleşim Yeri: Küp Köyü dört tarafı kayalarla çevrilmiş, adeta bir tas şeklini andırıyor. Yer şekli engebeli ve erozyona elverişlidir. Köyün İlçe Merkezine Uzaklığı:47 km.'dir.

Köyün Komşuları: Köprücük ve Darı Çukuru Mahallelerine komşudur. Köyün Hane Sayısı, 20 olup köyün nüfusu 88'dir. Köyün ekonomisi, hayvancılık ve tarım üzerinedir. Hayvancılık ön plandadır. Adana' da Devlet tarafından yaptırılan konutlara bazı ailelerin yerleştirilmesi olasıdır. Köy halkının eğitim durumu ise ulaşım güç olduğundan bu günlük hayata olumsuz yansımakta ve buna paralel olarak eğitim durumu da düşük düzeydedir.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar