Arsin Çiçekli Köyü Videosu

Arsin Köyleri Arasında yer alan Çiçekli köyünde kaç kişi yaşamaktadır, köye özgü yemekler hangileridir, Çiçekli köyünde vefat edenler kimler, Trabzon iline bağlı bu güzel köye nasıl gidilir, köyde doğal yaşam nasıldır?

Çiçekli Köyü, Trabzon ilinin Arsin ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Arsin Çiçekli Köyü Resimleri ve çiçekli köyü videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin çiçekli köyünde doğan biri var mı? Arsin Dğumlu Ünlüler Kimler?

Arsin Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Arsin Trabzon Arası Kaç Km? Arsin Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Arsin Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini

Çiçekli, Trabzon ilinin Arsin ilçesine bağlı bir mahalle. Mahallenin orijinal ve halk arasında kullanılan adı 'zizara' dır. Soyadı kanunu sırasında adı çiçekli olarak değişmiştir. Trabzon iline 28 km, Arsin ilçesine 8 km uzaklıktadır.

Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

60 yıl öncesine kadar Cicera köyünün mahallesi idi Çiçekli köyü. Galata ( Galeta) mahallesi olarak bilinir ve söylenirdi.

Cicera köyünün bir mahallesi, ortak bütçeye, aynı muhtarlığa dahil olmalarına rağmen, mahalle olarak kendi vergilerini toplamaya yetkili idiler Galatalılar.

Galata/Galeta adı fetih öncesinden kalmış olup, yörede oturan Galetalılar sülalesinden yöreye intikal etmiştir. 
Digene üzerinden gelen Yomra Santa yolunu Gofarak üzerinden Hara köyüne bağlayan Galata mahallesi, 1957 yılında Cicera köyünden ayrılarak Çiçekli köyü muhtarlığına kavuşmuştur.
mns.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar