Beşikdüzü Beşikdağ Videosu

Beşikdüzü Köyleri Arasında yer alan Beşikdağ köyünde kaç kişi yaşamaktadır, köye özgü yemekler hangileridir,Beşikdağ köyünde vefat edenler kimler, Trabzon iline bağlı bu güzel köye nasıl gidilir, Beşikdağ Beşikdüzü arası kaç km, köyde doğal yaşam nasıldır

Beşikdağ Köyü, Trabzon ilinin Beşikdüzü ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Beşikdüzü Beşikdağ Köyü Resimleri ve beşikdağ videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin beşikdağ köyünde doğan biri var mı? Beşikdüzü Dğumlu Ünlüler Kimler?

Beşikdüzü Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Beşikdüzü Trabzon Arası Kaç Km? Beşikdüzü Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Beşikdüzü Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

 

Şimdiki adı Beşikdağ Mahallesi olarak anılan mahallenin bir önceki adı, Beşikdüzü Merkez Mahallesi'dir. Mahalle isminin Beşikdağ olarak değiştirilmesi mahalle sakinleri tarafından bilinmemekle birlikte adını, eteğinde kurulu olduğu Beşikdağ'ından aldığı sanılmaktadır.

Beşikdağ Mahallesi, coğrafi konumu bakımından dört yerleşim kümelenmesi sergilemektedir. Bu kümeler; eski adlarıyla Salta, Hudala,Bulanasa ve Alt mahalle mevkileridir.

Beşikdüzü bucağı zamanında bucağın gelişimi ve örnek bir ilçe altyapısının oluşturulmasında büyük emek sahibi olan Ahmet Yardım ve Mehmet Gözaçan bu mahallenin temsilcileri olarak yadsınamayacak hizmetler sunmuşturlar. Ayrıca mahalle muhtarlıklarında sırasıyla; Miktat Çoban, Hasanali Akdeniz, Kemal Civelek ve halen Mahmut Velioğlu görev yapmaktadır.

Temel geçim kaynağı fındık tarımı olan mahallenin, çözümlenmeyi bekleyen önemli altyapı sorunları vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar