Çaykara Derindere Köyü Video

Trabzon Çaykara Derindere Köyü Videosu eklendi, Derindere, Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı bir mahalledir. Bir dağ mahallesidir. Daha çok yayla özelliği taşımaktadır.

Derindere, Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı bir mahalledir. Bir dağ mahallesidir. Daha çok yayla özelliği taşımaktadır. En yüksek dağ köylerinden biri olduğu için, iklim yönünden bahçe tarımına elverişli değildir. Otlak alanları geniş olduğu için de mahallede tek geçim kaynağı hayvancılıktır. En önemli tarım ürünü arpadır.

1554 tarihli tahrir kayıtlarında belirtilen 10 mahalleden biri Aso’dur. Bu mahallenin adı 1876 tarihli Trabzon Vilayet Salnamesi’nde ve 1915 yılına ait İçişleri Bakanlığı yazışmalarında Aso Foliza olarak geçmektedir. Mahallenin adı, 1960 yılında Derindere olarak değiştirilmiştir.

Trabzon il merkezine 124 km., Çaykara ilçesine 50 km. uzaklıktadır.

Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Mahallede, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi yoktur ancak PTT acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol mıcır olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar