Dernekpazarı Tüfekçi Köyü Video

Tüfekçi, Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Trabzon iline 73 km, Dernekpazarı ilçesine 3 km uzaklıktadır.

Tüfekçi Köyü, Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Tüfekçi Köyü Resimleri ve tüfekçi köyü videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Tüfekçi köyünde doğan biri var mı? Dernekpazarı Doğumlu Ünlüler Kimler?

Dernekpazarı Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Dernekpazarı Trabzon Arası Kaç Km? Dernekpazarı Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Dernekpazarı Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Tüfekçi, Trabzon ilinin Dernekpazarı ilçesine bağlı bir mahalledir.  Trabzon iline 73 km, Dernekpazarı ilçesine 3 km uzaklıktadır.

Eski adı Arşela'dır. Mahallenin adının Rumcadan geldiği yörenin yaşlıları tarafından söylenir.1877 yılı Trabzon Vilayet Salnamesi’ndeki kayıtlarda “Arşela Karyesi” olarak gösterilir. Holo grup köylerinin ilkidir. Tarihi geçmişi diğer köylerle aynıdır. Tüfekçiler (Arşela altı) ulaşımın yaya olarak yapıldığı dönemlerde Of-Dernekpazarı-Holo-Kazankıran güzergahındaki hanlarıyla ünlüdür.

Yaylaları:

Kazankıran, Barma ve Cencül’dür.

Mahalleleri:

Kaşıkçı Mahallesi ( Ahbalon ), Cami Mahallesi, Yarmano Mahallesi, Ehtinoz Mahallesi

Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Mahallede, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır. Yol, su, elektrik ve telefon sorunu yoktur.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar