Kaybolan Eşyayı Bulma Duası, Çalınan Eşyayı Bulma Duası

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası, Çalınan Eşyayı Bulma Duası

İnsanların bazen eşyaları kaybolabilir veya çalınabilir. Koybolan birşeyi, eşyayı bulmak için okunacak dualar var mı? Çalınan eşyayı bulmak için hangi dualar okunur? Detaylar haberimizde...

Kaybolan bir eşyayı bulmak için hangi dualar okunur? Çalınan veya kaybolan bir eşyasını bulmak isteyenler zaman zaman dua okur ve onlar için değerli olan o eşyasını bulmayı arzu ederler.

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası

Hz. Ömer (ra)'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur:

Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."

Anlamı: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir." (Bostanu'l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün yirmi beş kere, "Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …" duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin) Kaynak: Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua var mı?

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.