Keriz filmi ne zaman, nerede çekildi? Keriz filmi konusu nedir, oyuncuları kimler?

Keriz filmi ne zaman, nerede çekildi? Keriz filmi konusu nedir, oyuncuları kimler?

Yönetmenliğini Kartal Tibet'in üstlendiği yapımcılığını Türker İnanoğlu'nun yaptığı Keriz filmi bugün seyircisiyle buluşuyor. İzleyenleri güldürmeyi başaran filmin senaryosunu ise Erdoğan Tünaş ve İhsan Yüce kaleme aldı. Peki, Keriz filmi konusu nedir?

Başrollerini Türk sinemasının en sevilen isimleri arasında yer alan Kemal Sunal ve Perihan Savaş paylaştığı Keriz filmi bugün sinema severlerin karşısına çıkıyor. 360'de te yayınlanan Keriz filminin ne zaman ve nerede çekildiği araştırma konusu oldu .İşte detaylar..

KERİZ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Şirin bir köy... Birbirlerine sevdalı iki genç... Zülfü (Kemal Sunal) ve Zülfüye (Perihan Savaş) evlenme arifesinde gün saymaktalar. Ama Zülfü’nün amcası Topal Abbas (Ali Şen), köyde hakimiyet Zülfüye’nin babası Şehmuz’a geçecek diye bu evliliğe karşı çıkar. Ve eğer evlenirse mallarını amcasına vereceği yolunda bir kâğıt imzalatır. Zülfü’nün başına bir şey gelirse tüm varlığı amcasının olacaktır. Yine de iki aşık evlenir. Amca Abbas dedikodu çıkartır, Zülfüye’ye iftira atar. Zülfü’ye de karısını öldürmesini öğütler. Ama Zülfü kıyamaz. Amcasına ve köylüye öldürdüğünü söylerse de Zülfüye ailesiyle İstanbul’un yolunu tutmuştur bile. Ardından Zülfü de tabii. Kendisine bir iş bulup çalışmaya başlar. Bu arada Şehmuz’un arazisinde değerli bir maden çıkar.

Açgözlü Abbas ve köylüler Şehmuz’un peşine düşer. Akılları sıra Zülfü ile Zülfüye’yi barıştırıp arsaya sahip çıkmak isterler. Zülfü Zülfüye’yi İstanbul’da bulur, özür diler ve birlikte olurlar. Abbas ve köylüler İstanbul’a gelip konuştukları Şehmuz’dan araziyi isterler. Şehmuz araziyi çoktan biricik kızı Zülfüye’ye vermiştir. Bunun üzerine Zülfüye’ye yalvar yakar ricacı olan Abbas ve etrafındakiler, aldıkları yanıtla şoka girerler. Çünkü Zülfüye tüm araziyi kocası Zülfü’ye verdiğini söyler. Zülfü, çıkarcı ve açgözlü amcası Abbas ve yardakçısı köylülerin ona ve Zülfüye’ye yaptıkları iftira ve kötülüklerin acısını çıkaracak kozu eline geçirmiştir. Sonuç olarak genç ve sevdalı evliler arazilerini satmazlar. Çünkü köylerinde onları mutlu, yalansız dolansız, ikiyüzlülükten uzak, güzel ve sevgi dolu bir yaşam beklemektedir.

KERİZ FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

1985 yapımı Keriz filminin çekimleri Aksaray'ın Gücünkaya köyünde gerçekleştirilmiştir.

kerizfilmi-jpg12.jpgKeriz filminin çekildiği ev

KERİZ FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Kemal Sunal - Zülfü
Perihan Savaş - Zülfiye
Müge Akyamaç - Ayşe
Ali Şen - Abbas Emmi
Halit Akçatepe - Hamit
Aliye Rona - Güllü Yenge
İhsan Yüce - Şeyhmus
Nubar Terziyan - Muhtar
Turgut Özatay - Arif
Nuran Aykut
Yaşar Şener - Kahveci Ali
Hakkı Kıvanç
Sırrı Elitaş
Faruk Savun

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.