Maçka Armağan Köyü Video

Armağan, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Köyün eski ismi "Kok" olup, anlamı Rumca'da koka "manastırlarda" iplik işletmeciliği anlamındadır.

Armağan Köyü, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Armağan Köyü Resimleri ve armağan köyü videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Armağan Köyünde doğan biri var mı? Maçka Doğumlu Ünlüler Kimler?

Maçka Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Maçka Trabzon Arası Kaç Km? Maçka Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Maçka Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Armağan, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Köyün eski ismi "Kok" olup, anlamı Rumca'da koka "manastırlarda" iplik işletmeciliği anlamındadır.

Yunan etimolojisinde "dokumacılık" anlamı verilir. Bu anlamlardan da anlaşılacağı üzere köy adını dokumacılık mesleğinden almıştır. Trabzon iline 12 km, Maçka ilçesine 18 km uzaklıktadır. Maçka'nın kuzey tarafında, Trabzon'a en yakın köylerden birisi olup, Kalemen (Kamışlı), Anifa (Akoluk) ve Sesera (Günay) köyleri arasında yer alır.

Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Mahallede, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur.

PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır fakat kullanılmamaktadır. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar