Maçka Hızarlı Köyü Video

Hızarlı, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahallenin adı Rumca Hozari kelimesinden gelmektedir.

Hızarlı Köyü, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Hızarlı Resimleri ve hızarlı videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Hızarlı Köyünde doğan biri var mı? Maçka Doğumlu Ünlüler Kimler?

Maçka Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Maçka Trabzon Arası Kaç Km? Maçka Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Maçka Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Hızarlı, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahallenin adı Rumca Hozari kelimesinden gelmektedir.

Mahallenin gelenek ve görenekleri,Maçka ve çevresi ile aynı karakteri taşır.Lahana yemeği,Kuymak,oğmaç,lapa güncelliğini yitirmekte olan yemeklerdir. Şimdi ,normal gelişkin illerde ve bölgelerdeki yemekler bu yemeklerin yerini almaktadır..

Trabzon iline 25 km, Maçka ilçesine 7 km uzaklıktadır. Değirmendere Vadisinde yer alır, Esiroğlu Maçka yönündeki çıkışında sağ tarafta kalan yamaçlarda kuruludur.Mile,Harmanlar adında iki mahallesi bulunmaktadır.

Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Mısır,Fındık ve Tütün temel tarım ürünleri,daha sonra uygulanan devlet tarım politikaları doğrultusunda etkinliği kaybetilmiş bu nedenle tarım ile uğraşan yöre halkı metropol illere yerleşmişlerdir.

Mahallede, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol stabilize olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar