Maçka Oğulağaç Köyü Video

Oğulağaç, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahalledeki ilk yerleşmeler 17.yy dayanmaktadır.Eski ismi Kadrol dur cumhuriyet döneminde Oğulağaç ismini almışdır.Ayrıca Oğulağaç mahallesi camii 1876 yapılmıştır.

Oğulağaç köyü, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Oğulağaç köyü Resimleri ve oğulağaç köyü videoları sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Oğulağaç Köyünde doğan biri var mı? Maçka Doğumlu Ünlüler Kimler?

Maçka Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Maçka Trabzon Arası Kaç Km? Maçka Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Maçka Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Oğulağaç, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahalledeki ilk yerleşmeler 17.yy dayanmaktadır.Eski ismi Kadrol dur cumhuriyet döneminde Oğulağaç ismini almışdır.Ayrıca Oğulağaç mahallesi camii 1876 yapılmıştır.

Mahallenin gelenekleri, trabzon ve çevresiyle aynıdır. yemekleri hamsili pilav, kuymak, hamsi tava, hamsili gaygana, lahana yemeğidir.

Trabzon iline 27 km, Maçka ilçesine 17 km uzaklıktadır.Yer şekilleri dağlıktır.

Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte mahallesin tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları: 1963-1999 Yılları arasında Köy Muhtarlığı görevini Lokman ÇALIKOĞLU yapmıştır:[[1999-2007 Yılları arasında Köy Muhtarlığı göreviniTemel Akkaya yürütürken istifa etmiştir.2007 yılında yapılan ara seçinde Köy Muhtarı olarak Orhan ÇOBAN seçilmişti 29 mart 2009 seçimlerinde yeni muhtar MEHMET ÇALIKOĞLU AZA,lar ise VEHBİ ÇOBAN,HASAN BASRİ ÇALIK,HÜSEYİN KESKİN,ABDULLAH ÖZKAN seçilmiştir

Mahallede, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar