Vallahu Galibun duası, Yusuf Suresi 21. Ayet, Mahkeme Duası

Vallahu Galibun duası, Yusuf Suresi 21. Ayet, Mahkeme Duası

Mühim bir işi olan yada mahkeme duası olarakta bilinen Yusuf suresinin 21. ayetinde yer alan "Vallahu galibun ala emrihi ve lakinne ekseren nasi la ya'lemun" duasının okunuşu ve arapçası mahkemesi olan kullanıcılar tarafından araştırılıyor.

Herhangi bir haceti olan veya mahkemesi olan Yusuf suresininde yer alan "Vallahu galibun ala emrihi ve lakinne ekseren nasi la ya'lemun" ayeti Kerimeyi 4444 kere okursa Allah'ın izniyle o haceti yerine gelir.

Yine bu Ayet-i Kerimeyi 6666 kere mahkemesi olan okursa Allah'ın izniyle müşkilatı çözülür.

وَاللّهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُونَ

12/YÛSUF-21: Vallâhu gâlibun alâ emrihî ve lâkinne ekseren nâsi lâ ya’lemun(ya’lemune).

Meali: Ve Allah, emrinde gâlip olandır. Ve lâkin insanların çoğu bilmezler. 

Yusuf Suresi 21. Ayet Arapçası

وَقَالَ الَّذِي اشْتَرَاهُ مِن مِّصْرَ لاِمْرَأَتِهِ أَكْرِمِي مَثْوَاهُ عَسَى أَن يَنفَعَنَا أَوْ نَتَّخِذَهُ وَلَدًا وَكَذَلِكَ مَكَّنِّا لِيُوسُفَ فِي الأَرْضِ وَلِنُعَلِّمَهُ مِن تَأْوِيلِ الأَحَادِيثِ وَاللّهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لاَ يَعْلَمُونَ

Yusuf Suresi 21. Ayet Okunuşu

Ve kalellezişterahu min mısra limre'etihi ekrimi mesvahu asa en yenfeana ev nettehizehu veleda, ve kezalike mekkenna li yusufe fil ardı ve li nuallimehu min te'vilil ehadis, vallahu galibun ala emrihi ve lakinne ekseren nasi la ya'lemun.

Yusuf Suresi 21. Ayet Meali

Onu satın alan Mısırlı, hanımına: "Ona iyi bak, bize faydası olabilir, belki de onu evlat ediniriz." dedi. Böylece Yusuf'u oraya yerleştirdik ve ona kimi hadislerin yorumunu da öğrettik. Allah, takdir ettiğini yapandır. Ancak insanların çoğu bunu bilmezler.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum