Of Aşağıkışlacık Köyü Video

Aşağıkışlacık, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Trabzon iline 60 km, Of ilçesine 8 km uzaklıktadır. Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Aşağıkışlacık Köyü, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Aşağıkışlacık Köyü Resimleri ve aşağıkışlacık köyü videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Aşağıkışlacık Köyünde doğan biri var mı? Of Doğumlu Ünlüler Kimler?

Of Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Of Trabzon Arası Kaç Km? Of Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Of Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Aşağıkışlacık, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Trabzon iline 60 km, Of ilçesine 8 km uzaklıktadır. Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Aşağıkışlacık Mah. Trabzon\'un fethinden sonra (1461) kurulan 8 sancaktan (liva) biri olan Of merkezine bağlı bir yerleşim alanı idi. Köy olarak ilk kaydı 1678 tarihine hasfasal dirlik defterine kayıtlıtır. köyde ilk yerleşimci olarak Orta Asya (Kıpçak) Türklerinden Ayazoğulları Aşireti ve cordanoğullarıdır.

Mah. Köklü ve geniş aileside Ayazoğullarıdır. Daha sonra dağ köylerden bazı akrabalar getirilmişti. Aşağıkışlacik Mah.bulunan akrabalar: Ayaz,Ayazoglu,Gül,Kabucu,Aydın,Albayrak,Turan,Cordanoğlu,Kaya,Şanlıer,Kara,Kır,Karakaya,Vural,Vuraloğlu.Keleş,Müftüoglu,Karakaş,Özcan. Mahallenin genel Karadeniz yemekleri ve gelenek, görenekleri mevcuttur.

Halk çay üretimi yapmaktadır. Daha çok yazın şenlenen mahallenin İstanbul'da da bir derneği vardır. Her yıl düzenli olarak şenlikler yapılır. Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Daha etkin olarak çay üretimi yapılmaktadır. Mahallede, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır.

Mahallenin içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi vardır ancak kullanılmamaktadır.

Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır. 

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar