Of Sarıkaya Köyü Video

Sarıkaya, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahallenin tarihi takriben 600 yıllık olup Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u almasından sonra buraya yerleşen Türkler tarafından kurulduğu bilinmektedir.

Sarıkaya, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Sarıkaya Köyü Resimleri ve sarıkaya videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Sarıkaya Köyünde doğan biri var mı? Of Doğumlu Ünlüler Kimler?

Of Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Of Trabzon Arası Kaç Km? Of Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Of Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Sarıkaya, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahallenin tarihi takriben 600 yıllık olup Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u almasından sonra buraya yerleşen Türkler tarafından kurulduğu bilinmektedir.

Bundan 40 yıl önce mahalleden çocuklar okumak için Hayrat veya Rize'nin Kalkandere ilçesine okumaya giderlerdi. Şu anda köy öğrencileri taşımalı sistemle Kireçli mahallesinde öğrenimlerini devam ettirmektedirler. Mahallede makine mühendisi, öğretmen, subay, avukat, ziraat mühendisi, müteahhit, çok sayıda iş adamı mevcuttur.

Trabzon iline 73 km, Of ilçesine 21 km uzaklıktadır. Mahallenin doğusunda Kalkandere, batısında Gülderen, kuzeyinde Birlik mahallesi, güneyinde Kireçli mahallesi bulunmaktadır. Köy 4 mahalleden oluşmaktadır.

Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Mahallenin çoğu şehir ve ülke dışındadır. Kış aylarında nüfusun 40 kişi civarına düştüğü olur. Köy %70 göç vermiştir. Gelirin çoğu çay üretiminden elde edilir. Mısır, fasulye üretimi de insanların ihtiyaçları kadar üretilmektedir. Kivi bahçeleri vardır.

Mahallede, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasından dolayı taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi 2004-2005 yılında yapılmıştır. Kanalizasyon şebekesi yoktur. 

PTT şubesi yoktur ancak PTT acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol belli yerlerde beton diğer kısımları stabilize yoldur. Mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar