Of Erenköy Video

Erenköy, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Trabzon iline 72 km, Of ilçesine 17 km uzaklıktadır. Köy Of-çaykara güzergahında, Cumapazarı beldesinden iç kesime doğru 5 km yukarıda bulunmaktadır.

Erenköy, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Erenköy Köyü Resimleri ve erenköy videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Erenköy Köyünde doğan biri var mı? Of Doğumlu Ünlüler Kimler?

Of Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Of Trabzon Arası Kaç Km? Of Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Of Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Erenköy, Trabzon ilinin Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Trabzon iline 72 km, Of ilçesine 17 km uzaklıktadır. Köy Of-çaykara güzergahında, Cumapazarı beldesinden iç kesime doğru 5 km yukarıda bulunmaktadır.

Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Yağıs oranının yüksek olması bölgedeki bitki örtüsüne yansımış olup yeşil ve ormanlık alanın sıklıgı dikkat çeker.

Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Mahallede fındık ve çayın yanı sıra patates, mısır, fasulye verimli bir şekilde üretilmektedir. Fındık ve çay bölge insanını istenilen düzeyde kalkındırmadığından büyük şehirlere göç kaçınılmaz olmustur. Köy nüfusunun büyük bölümü ekonomik şartların yetersizliğinden dolayı büyük şehirlerde bulunmaktadır.

Mahallede, 3 adet ilköğretim okulu vardır ancak yeterli öğrenci olmadıgından kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi yoktur ancak PTT acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi var fakat aktif değildir. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol bir kısım beton bir kısım toprak olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar