Of Gürpınar Köyü Video

Gürpınar, Trabzon ili Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Bölgenin adı 1928 yılına ait bir kaynakta Pontusça Mapsino olarak kaydedilmiştir. 1973 yılında Gürpınar mahallesi belediye yapılmış, Gürpınar Belediyesi kurulmuştur.

Gürpınar Köyü, Trabzon ilinin Maçka ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Gürpınar Köyü Resimleri ve gürpınar köyü videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Gürpınar Köyünde doğan biri var mı? Of Doğumlu Ünlüler Kimler?

Of Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Of Trabzon Arası Kaç Km? Of Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Of Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Gürpınar, Trabzon ili Of ilçesine bağlı bir mahalledir. Bölgenin adı 1928 yılına ait bir kaynakta Pontusça Mapsino olarak kaydedilmiştir. 1973 yılında Gürpınar mahallesi belediye yapılmış, Gürpınar Belediyesi kurulmuştur.

Belde, Of Çaykara Yolu üzerinde Taşhan Pazarı'nın 3 km doğusundadır. Of'a 17 km, Trabzon'a ise 56 km uzaklıktadır. Komşuları kuzeyde Çifaruksa (Uğurlu); doğuda Kus (Yeniköy), batıda Pulyas (Meyvalı), Taşhan Pazarı, güneyde ise Zisino-(Çataldere/Bölümlü)'dür. 

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar