Şalpazarı Akçiriş Köyü Video

Akçiriş, Trabzon ilinin Şalpazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Trabzon iline 72 km, Şalpazarı ilçesine 8 km uzaklıktadır. Ağasar deresinin doğu yamacında kuruludur, Güneyden Çarlaklı mahallesi Batıdan Üzümözü mahallesi kuzeyden Beşikdüzüne bağlı olan Bo

Akçiriş, Trabzon ilinin Şalpazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Akçiriş Köyü Resimleri ve akçiriş köyü videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Akçiriş Köyünde doğan biri var mı? Şalpazarı Doğumlu Ünlüler Kimler?

Şalpazarı Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Şalpazarı Trabzon Arası Kaç Km? Şalpazarı Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Şalpazarı Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Akçiriş, Trabzon ilinin Şalpazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Trabzon iline 72 km, Şalpazarı ilçesine 8 km uzaklıktadır. Ağasar deresinin doğu yamacında kuruludur, Güneyden Çarlaklı mahallesi Batıdan Üzümözü mahallesi kuzeyden Beşikdüzüne bağlı olan Bozlu mahallesi ile çevrilidir.

Eski adı Çamkiriş olan köy, 1950 yılına kadar Çarlaklı mahallesinin bir mahallesi iken bu tarihte Çarlaklı Köyü'nden ayrılarak ayrı bir köy haline gelmiştir. Mahallede kirişlerin hep çamdan olmasından dolayı adı "Çamkiriş" olan köy, ilçede Çamkiriş Köyü'nün iki tane olması sebebiyle mahallenin ismini "Akçiriş" olarak değiştirmişlerdir.

Mahallede Karadeniz kültür ve görenekleri yaşanmaktadır.

Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Mahallede, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol stabilize-kısmen beton olup mahallede elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar