Şalpazarı Gökçeköy Video

Gökçeköy, Trabzon ilinin Şalpazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Köy halkı, Çepni Türkmenlerinden oluşmaktadır. "Gökçe" kelimesi Çepnice de "gööce" kelimesinin karşılığıdır. Bu kelimenin anlamı ise yeşile çalan, yeşile benzeyen demektir. Bundan yaklaşık

Gökçeköy, Trabzon ilinin Şalpazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Gökçeköy Köyü Resimleri ve gökçeköy köyü videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin Gökçeköy Köyünde doğan biri var mı? Şalpazarı Doğumlu Ünlüler Kimler?

Şalpazarı Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Şalpazarı Trabzon Arası Kaç Km? Şalpazarı Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Şalpazarı Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Gökçeköy, Trabzon ilinin Şalpazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Köy halkı, Çepni Türkmenlerinden oluşmaktadır. "Gökçe" kelimesi Çepnice de "gööce" kelimesinin karşılığıdır. Bu kelimenin anlamı ise yeşile çalan, yeşile benzeyen demektir. Bundan yaklaşık 100 sene önce buraya ilk yerleşim başladığı zaman mahallesin durumu böyleydi. 

Çepni Türkmenleri kültür gelenek ve görenekleri yaşanmaktadır. Trabzon iline 83 km, Şalpazarı ilçesine 23 km uzaklıktadır. Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.Mahallenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Mahallede ilköğretim okulu vardır. Mahallenin içme suyu şebekesi yoktur mahallelilerin özel suları vardır a kanalizasyon şebekesi yoktur.

PTT şubesi yoktur ancak PTT acentesi vardır. Mahallede elektrik ve sabit telefon vardır. Mahallede ayrıca cep telefonu baz istasyonu da mevcuttur.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar