Araklı Merkezköy Videosu

Araklı Köyleri Arasında yer alan Merkezköy köyünde kaç kişi yaşamaktadır, köye özgü yemekler hangileridir, Merkezköy köyünde vefat edenler kimler, Trabzon iline bağlı bu güzel köye nasıl gidilir, köyde doğal yaşam nasıldır?

Merkezköy Köyü, Trabzon ilinin Araklı ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Araklı Merkezköy Köyü Resimleri ve araklı merkezköy köyü videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında araklı Merkezköy köyünde doğan biri var mı? Araklı Doğumlu Ünlüler Kimler?

Araklı Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Araklı Trabzon Arası Kaç Km? Araklı  Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Araklı Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

arakli-merkezkoy

Merkezköy, Trabzon ilinin Araklı ilçesine bağlı bir mahalledir. Köy halkı Çepni Türkmenlerinden oluşmaktadır. cTrabzon iline 51 km, Araklı ilçesine 13 km uzaklıktadır. Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Fatih Sultan Mehmet'in 1461 yılında Trabzon'u fethinden sonra bugünkü Çeçenistan yöresindeki Çepni'den göç eden Türkler Merkezköy'e yerleşmişlerdir. Köyün eski adı Bifera'dır. Son dönemde, rumca olan bu isim Tosunlu köyü olarak değiştirilmiştir. Çok büyük bir köy olan Tosunlu köyü, muhtar Kurt Osman'ın çabalarıyla 4 köye bölünmüştür. Merkezi konumda olan köy Merkezköy adını almıştır.

ÇEPNİ TÜRKMENLERİ kültür gelenek ve görenekleri yaşanmaktadır. Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamaktadır. Köyün içme suyu şebekesi yoktur ancak kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi vardır ancak PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar