Çarşıbaşı Kaleköy Videosu

Çarşıbaşı Köyleri Arasında yer alan Kaleköy köyünde kaç kişi yaşamaktadır, köye özgü yemekler hangileridir, Kaleköy köyünde vefat edenler kimler, Trabzon iline bağlı bu güzel köye nasıl gidilir

Kaleköy Köyü, Trabzon ilinin Çarşıbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Yolunuz karadeniz bölgesine düşer ve bu köyün yakınlarından geçiyorsanız Çarşıbaşı Kaleköy Köyü Resimleri ve kaleköy köyü videosu sizin de ilginizi çekebilir.

İnternetten araştırma yapıyor memleketinizdeki ünlü sanatçı ve futbolcular kimler diye merak ediyorsanız ve Trabzonlu iseniz Trabzon Doğumlu Ünlüler  e göz atmak yararınıza olacaktır. Trabzonlu Ünlüler arasında arsin kaleköy köyünde doğan biri var mı? Çarşıbaşı Dğumlu Ünlüler Kimler?

Çarşıbaşı Haber ile ilgili web sitesi ve uygulamalar hangileridir. Karadeniz yöresine özgü haber kanalı var mı? Çarşıbaşı Trabzon Arası Kaç Km? Çarşıbaşı Hava Durumu? Trabzon Köyleri ve Çarşıbaşı Köyleri ni merak ediyorsanız doğru adrestesini demektir.

Eğer köyünüzün bilgileri eksik veya yanlış ise Köy Bilgilerini Güncelle

Kaleköy, Trabzon ilinin Çarşıbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Mahallenin eski adı (Rumca) Makrımanos'tur. Altmışlı yıllarda köy ve kasaba adlarının Türkçeleştirilmesi sırasında, içinde bulunan kalenin varlığından dolayı Kaleköy adı verilmiştir.

Trabzon iline 38 km, Çarşıbaşı ilçesine 2 km uzaklıktadır. Mahallenin iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. En büyük gelir kaynağı tarım ve fındıktır.

Mahallede, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Mahallenin içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi yoktur ancak PTT acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Mahalleye ulaşımı sağlayan yol elektrik ve sabit telefon vardır.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar