Santimetrekare başına düşen yaklaşık 140.000 tüyle en yoğun tüylere sahip olan canlı hangisidir?

Santimetrekare başına düşen yaklaşık 140.000 tüyle en yoğun tüylere sahip olan canlı hangisidir?

Santimetrekare başına düşen yaklaşık 140.000 tüyle en yoğun tüylere sahip olan canlı hangisidir? diye Kim Milyoner ister yarışmasında bir soru soruldu.

Santimetrekare başına düşen yaklaşık 140.000 tüyle en yoğun tüylere sahip olan canlı hangisidir? diye Kim Milyoner ister yarışmasında bir soru soruldu. İzleyiciler internetten bu sorunun cevabını araştırıyor?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının bu akşamki etabında çıkan sorulardan biri de, Santimetrekare başına düşen yaklaşık 140.000 tüyle en yoğun tüylere sahip olan canlı hangisidir? oldu.

A- Kutup Ayısı
B- Deniz Samuru
C- Pekinez Köpeği
D- Sibirya Kurdu

Cevap: Deniz Samuru

Deniz samuru (Enhydra lutris), Kuzey Pasifik Okyanusu'nun kuzey ve batı sahillerinde yaşayan bir deniz memelisidir. Deniz kürk ticaretinde ana malzeme olan kürkleri soylarını da tükenme duruma getirmiştir.

Yetişkin deniz samurları genellikle 14 ila 45 kg arasında gelir, bu kiloyla sansargillerin en ağır üyeleriyken, deniz memelilerinin de en küçük üyeleri konumundadırlar. Diğer deniz memelilerinden farklı olarak deniz samurlarını, hayvanlar alemindeki en yoğun, kalın kürkleriyle bilinirler. Deniz samurları karada yürüyebilmelerine karşın okyanuslarda yaşamaya uyum sağlamışlardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum